Hyundai prezentuje dwa premierowe modele podczas targów motoryzacyjnych w Genewie

drukuj tutaj
| Dodano: 14.03.2017 < powrót do listy

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model i30 Wagon - drugi model z rodziny i30, po oferowanym już w salonach modelu hatchback.

Pełną gamę modeli i30 stanowić będą auta w czterech różnych wersjach nadwoziowych o unikatowych cechach, połączonych wspólnym mianownikiem, jakim jest ponadczasowy design. W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi i30 w sportowej wersji N - dedykowany miłośnikom mocno dynamicznej jazdy, a na początku 2018 roku gamę uzupełni stylowy Fastback.

Nowy Hyundai i30 utrzymuje ponadczasowy design widoczny w eleganckiej, a jednocześnie uniwersalnej linii nadwozia. Opływowe nadwozie i30 Wagon nie wymusza kompromisu w zakresie pojemności przestrzeni bagażowej, będącej jedną z wiodących w segmencie. Pojemność bagażnika przy rozłożonych siedzeniach wynosi aż 1650l.

i30 Wagon Nowej Generacji jest dostępny z nowymi, benzynowymi jednostkami napędowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI o mocy 140 KM oraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM, a także silnikiem Diesla 1.6l o dwóch mocach (110 i 136 KM) . 

Produkowany w Europie Hyundai i30 został skonstruowany w 53% ze stali o wysokiej wytrzymałości dla wzmocnienia bezpieczeństwa i jeszcze lepszych właściwości jezdnych. Już w podstawowej wersji wyposażeniowej samochód wyróżnia się na tle konkurencji bogatym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa i komfortu.

Hyundai jest także jednym z liderów w zakresie rozwoju samochodów ekologicznych. Jako jedyny producent na świecie posiada w swoim portfolio samochody z każdym rodzajem napędu alternatywnego – hybrydowym, elektrycznym, hybrydowym typu plug-in oraz wodorowym.  

Podczas targów w Genewie Hyundai zaprezentował samochód koncepcyjny FE Fuel Cell, na bazie którego już w przyszłym roku powstanie zasilany wodorem model typu SUV. Będzie to już drugie auto Hyundaia na ogniwa paliwowe – w 2013 roku, Hyundai zaoferował swoim klientom pierwszy na świecie, seryjnie produkowany model na wodór, ix35 Fuel Cell.  

Koncepcyjny Hyundai FE Fuel Cell ma zasięg 800 km i emituje jedynie parę wodną, która jest także wykorzystywana do nawilżania powietrza wewnątrz kabiny, dla jeszcze wyższego komfortu kierowcy i pasażerów.  

Do 2020 roku gamę ekologicznych samochodów Hyundaia stanowić będzie aż 14 modeli.